Jak zaaranżować salon, by przebywanie w nim było dla nas przyjemne?

Posted on 16/11/2017 12:18pm

Swój dom to marzenie, które większość z nas prędzej czy później urzeczywistnia. Jeśli nie dom, to choćby mieszkanie, które przyjemnie zaaranżowane może zagwarantować nam wiele radości. Jednym z pomieszczeń, które odgrywa ogromną rolę w każdym mieszkaniu jest rzecz jasna salon, gdyż to inaczej ujmując pokój dzienny, w jakim relaksujemy się w wolny weekend albo po pracy. Tutaj również siedzimy z przyjaciółmi bądź zapraszamy najbliższych na wspólny obiad, dlatego powinien wyglądać naprawdę ładnie. Jak go urządzić, by odzwierciedlał nasze wymagania?
Zacznijmy od ścian oraz podłóg. Współcześnie niebywale modne są tapety, jednak niektórym kojarzą się one z dawnymi latami i za nic w świecie ich nie nakleją. Z tej przyczyny można zdecydować się na inne rozwiązanie, jeżeli chcielibyśmy np. wyróżnić jedną ze ścian, aby zagwarantować pomieszczeniu charakter - poduszki. Starczy pomalować ją na inny, kontrastowy kolor w odniesieniu do reszty ścian, a będziemy zadowoleni, jaki rezultat otrzymaliśmy. Nie warto też oszczędzać na podłodze i najkorzystniej jest położyć parkiet bądź panele, jakie będą nam służyć długimi latami. Im wyższa ich jakość, tym będą bardziej trwałe i bardziej odporne na rysy.
poduszka
Author: Suzette Pauwels
Source: http://www.flickr.com
Potem czas na meble Poznań. żyrandole (w serwisie) nie powinien być zagracony, więc stawiajmy na minimalizm – wygodny wypoczynek, szafka pod TV, komoda, stół do przyjmowania gości – to wystarczy, by ładnie urządzić pokój. Obecnie nieraz wieszamy telewizory na ścianach, ale szafkę pod nimi zawsze można ustawić, by mieć na niej kino domowe lub poukładać najlepsze winyle, których każdego dnia słuchamy. Niewątpliwy wpływ na aranżację wnętrza mają również dodatki, dlatego na kanapie poukładajmy duże poduszki, a na stoliku do kawy ustawmy wazon z kwiatami - drzewo sandałowe na Ceneo. Możemy kupić również jakąś figurkę, w szczególności, jeśli do jej produkcji wykorzystano drzewo sandałowe. Orientalne figurki są współcześnie niezwykle popularne, a ten rodzaj drzewa sprawia, iż stają się prawdziwym dziełem sztuki.


Urządzając salon podług własnych upodobań jesteś pewien, że będzie wyglądać tak, jak prezentował się w twoich marzeniach. Nie zapominaj tylko, aby nie kupować tanich materiałów lub mebli, gdyż niższa cena odbije się na ich pewnie nie za dobrej jakości, a salon być elegancki i gustowny.

Tags: mieszkanie, wnętrze, pomieszczenie