Inteligentne pomysły w polskich domach

Posted on 20/03/2019 7:24am

Dla pomieszczenia, w jakim będziemy słuchać muzyki jak też oglądać filmy, najlepiej zaprojektować instalację multimedialną. System wideo i audio to masa kabli, jakie będą się kurzyć i plątać. Jeżeli chodzi o pokój multimedialny najlepiej pomyśleć o odpowiednich tulejach na przewody wideo (np. od projektora) oraz głośnikowe. Istnieje sporo systemów kierowania inteligentnym mieszkaniem. Inteligentny dom to w obecnych czasach niezwykle popularne hasło.
oświetlenie
Author: Eliot Phillips
Source: http://www.flickr.com
Ale co to jest tak naprawdę? Inteligentne mieszkanie to system czujników oraz elementów wykonawczych realizujących pewne działania na podstawie zaprogramowanego schematu. Sterowanie zintegrowane umożliwia kontrolę wielu typów urządzeń za pomocą jednego przycisku. Innymi słowy z pomocą jednego inteligentnego klawisza albo panelu LCD można sterować zarówno oświetleniem, jak też roletami, ogrzewaniem czy systemem audio-video - ciekawe źródło informacji na ten temat.

Inteligentne oświetlenie domu. Czym byłoby inteligentne mieszkanie bez sterowania oświetleniem? Dzięki inteligentnej instalacji zdołamy swobodnie dobrać sterowanie oświetleniem. Nie potrzeba wielu włączników by zapalić oświetlenie na korytarzu. Wystarczy jeden czujnik obecności, jaki w zależności od ruchu oraz oświetlenia zewnętrznego sam zapali światło. Dla utworzenia właściwego nastroju wykonalne jest ustawienie dyskretnej scenki świetlnej. W inteligentnym mieszkaniu włącznik oświetlenia nie jest przypisany do konkretnej lampy. Można to swobodnie skonfigurować, na dla przykładu włączać wiele lamp z jednego miejsca bądź jedną lampę z wielu punktów. Zawsze można to zmienić bez
oświetlenie
Author: BRW
Source: BRW
kucia ścian.
Żaluzje są współcześnie bardzo często wykorzystywanym wyposażeniem domu. Inteligentny dom (zobacz łóżko drewniane 140x200) umożliwia sterowanie nimi zależnie od blasku słonecznego, pory dnia lub życzenia domownika. Funkcja wyjścia z domu pozwala na automatyczne zamykanie wszystkich rolet za pomocą jednego przycisku. Integralną częścią mieszkania jest zawsze system ogrzewania. W systemach inteligentnego mieszkania układy grzewcze można włączyć w system, a to umożliwia opcjonalne sterowanie temperaturą. Dzięki sensorom temperatury i zaworom regulacyjnym możemy dowolnie ustawiać temperaturę w pomieszczeniach.

Kiedy uznasz, że przydatne byłyby uzupełniające artykuły na opisywany temat, to kliknij tu i przeczytaj także pozostałe wiadomości (https://minio.com.pl/pl/regaly/regal-modulowy-szary-66.html).

Ustawienie temperatur nocnych albo na czas wyjścia z domu możemy wykonać z pomocą jednego kliku. Największą wartością systemu inteligentnego mieszkania jest oszczędność. Sterowanie grzaniem pozwoli na obniżenie rachunków przez zmniejszenie zużycia energii.

Tags: Energia, lampa, panel