Pierwsza kuchnia - w jaki sposób ją aranżować?

Posted on 08/02/2019 2:10am

Przenosząc się do nowego mieszkania, często robimy generalne remonty. odnawiamy ściany, czasem je przenosimy. Remontujemy łazienkę, nabywamy nowe meble. Jednak jedną z ważniejszych kwestii jest zagospodarowanie kuchni na nowo - jest to bowiem ważne pomieszczenie w naszym lokum,dlatego musi być przytulne i nam całkowicie odpowiadać. Meble na wymiar, blaty imitujące drewno, wielka lodówka - co najsłuszniej wybrać? I gdzie to wszystko nabyć?

Meble kuchenne na wymiar
Author: All images by outreachr.com
Source: http://www.flickr.com
Jeżeli mamy kuchnię o standardowym rozmieszczeniu sześciennym, bez problemu możemy nabyć dowolny zestaw mebli do niej.Jeśli niestety mieszkamy w wiekowej kamienicy, która zbudowana została z całkiem sporą fantazją i nasza kuchnia powstała na planie rombu, wtenczas wszystko wygląda inaczej. Należy zlecić meble u stolarza, żeby wszystko do siebie pasowało, niestety, opcja ta jest droższa. Przede wszystkim zastanówmy się również, czy pragniemy posiadać blaty imitujące drewno czy może zainwestować w marmur lub granit? Ta druga opcja będzie o wiele kosztowniejsza, jednak również praktycznie niekorozyjna. Ważny jest również zakup właściwych artykułów. Lodówka powinna być najnowsza i ergonomiczna, oraz przystosowana do liczby ludzi zamieszkujących nasze lokum.Jeśli wykonujemy meble na zamówienie, część artykułów możemy kupić na własną rękę, co pomoże nam zaoszczędzić. Na przykład blaty imitujące drewno warto odnaleźć w markecie budowlanym - zobaczymy tam wielki przekrój rodzajów i kolorów, w bardzo atrakcyjnych cenach. Jeżeli planujemy nabycie kosztownego sprzętu, jak zmywarka, należy podejść do tego rozsądnie. Jeśli z dużym wyprzedzeniem planujemy tą inwestycje, dobrze wybrać odpowiedni czas. Gdyż pod koniec roku, sporo sklepów z elektroniką i agd oferuje ogromne obniżki na ubiegłoroczny asortyment. Możemy nabyć sprzęt tańszy nawet o jedną czwartą. Oczywiście, w tym wypadku wciąż mamy możliwość wzięcia go w systemie ratalnym. Uważajmy jedynie, na pułapki - oferowane 0% prowizji to zazwyczaj mrzonki, dlatego należy uważnie przejrzeć umowę przed jej podpisaniem - zobacz ten link.

kuchnia
Author: Mikhail Golub
Source: http://www.flickr.com
Zagospodarowanie naszej kuchni to ogromna przyjemność, ale także inwestycja. Jeśli przeanalizujemy to uważnie, będziemy w stanie zminimalizować nasze wydatki. Uważajmy na drobny druk w umowach, nierzetelnych sprzedawców i nieprofesjonalnych majstrów - wtedy unikniemy problemów, i przez całe lata będziemy mogli cieszyć się naszą nową, piękną kuchnią.

Tags: lodówka, zakup, umowa