Parę słów o podłogach wykonanych z kamienia naturalnego i sposobach ich pielęgnacji.

Posted on 21/10/2019 7:41am

Podłogi wykonane z kamienia to wspaniała inwestycja na przyszłość. Wyższy koszt kupna i montażu tego rodzaju płyt z pewnością wynagrodzi nam ich wytrzymałość i estetyczny wygląd. Trudno sobie wyobrazić, by jakikolwiek sztuczny produkt był w stanie konkurować z pięknem przyrody.

posadzka z kamienia
Author: MS więcej niż OKNA
Source: MS więcej niż OKNA
Okładziny kamienne to bardzo pojemna kategoria. Istnieje kilka powszechnie używanych w tym celu rodzajów kamienia, a te z kolei dzielą się jeszcze na odmiany. Do najpopularniejszych gatunków należy marmur, granit, bazalt, piaskowiec, onyks czy też wapień - idź na z na w link: .

Jeśli nadal nie udało Ci się wyszukać niczego atrakcyjnego, to sprawdź pod linkiem (http://royal-nieruchomosci.com/mieszkania-na-sprzedaz-koszalin/), tutaj z pewnością znajdziesz to, co będzie dla Ciebie teraz przydatne.

Ze względu na różne cechy każdy z wyżej wymienionych typów bywa stosowany do czegoś innego. Utożsamiany z luksusem marmur ma ciekawą strukturę i jest dość delikatnym i łatwo obrabialnym materiałem, w związku z czym służy w dużej mierze jako fragment wyposażenia salonów i łazienek.
Granit natomiast jest dużo trwalszy i odporny na ścieranie niż inne rodzaje kamienia. Dzięki swoim parametrom idealnie nadaje się na tarasy, parapety i blaty użytkowe. Praktyczną alternatywą dla podłóg kamiennych jest wylewka z lastriko. Mianem tym określa się charakterystyczny beton uzyskiwany z wody, cementu i grysu mający szerokie zastosowanie w budowlance.


Pielęgnacja posadzek wykonanych z granitu i innych rodzajów kamienia jest stosunkowo prosta. Do utrzymania płytek w czystości wystarczy często przecierać je ścierką namoczoną w wodzie z delikatnym detergentem. Na rynku dostępne są również specjalne lakiery do zakonserwowania powierzchni kamienia. Niestety z biegiem czasu kamień, tak jak każdy inny surowiec, może stać się matowy.

podłoga z lastryko
Author: josef friedrich schmidt
Source: pixabay
Wówczas możemy zdecydować się na profesjonalne procedury pielęgnacyjne, które przywrócą naszym posadzkom ich początkowy wygląd. Jedną z nich jest na przykład krystalizacja marmuru. W jej trakcie zmienia się powierzchnia kamienia, który znowu staje się lśniący niczym lustro. Dzieje się tak dzięki użyciu czynnych substancji chemicznych, zwanych krystalizatorami. Firmy, które zawodowo zajmują się dbaniem o wyroby z kamienia naturalnego, posiadają w swej ofercie zabiegi przeznaczone do prawie wszystkich jego rodzajów. Na nasze życzenie wykonają: impregnację i szlifowanie granitu, piaskowca lub trawertynu, polerowanie lastriko (zadbaj o swoją powierzchnię) i uzupełnianie uszkodzeń w jakimkolwiek typie podłóg. Miastem, w którym z pewnością nie będziemy mieć problemów ze znalezieniem takich usług, jest Warszawa.

Tags: kamień, pielęgnacja, podłogi, posadzki