Obecna moda w dekorowaniu domów i mieszkań – czyli opowieść o stylach retro i vintage.

Posted on 02/06/2019 7:11am

Aktualnie Dekoratorzy wnętrz w dekorowaniu przestrzeni stawiają na komfort i wygodę użytkowników. Komfort i wygoda jednakże to nie jedyne aspekty. Ważne są także estetyczne doznania domowników, z tego też powodu architekci wnętrz są na tropie nieszablonowych rozwiązań.


Ostatnio dużą popularność zyskuje wystrój wnętrz w stylu vintage.


domy wielorodzinne
Author: Rafin Developer.
Source: Rafin Developer.
Ten styl jest obecnie w czołówce najpopularniejszych trendów. Etymologicznie styl vintage wywodzi się z winiarskiej branży i nawiązuje do spójności i jedności wyprodukowanych w jednym roku win, zrobionych z jednego rodzaju winorośli. W nowym użyciu słowo to oznacza wszystko co jest staromodne i stare.

Jeśli ten tekst Cię zainteresował, to kliknij ten link, to bardzo użyteczny artykuł (https://www.emmi.pl/), który prezentuje analogiczne kwestie.

Styl vintage każdorazowo odnosi się do konkretnej epoki. Wyjątkową sławą szczyci się styl retro, który nadaje wnętrzom niepowtarzalnego uroku i specyficznego klimatu.


Cegła na ścianę
Author: Clayre&Eef
Source: Clayre&Eef
Styl retro charakteryzuje się tym, że łączy w sobie magię przedmiotów z przeszłości i nowoczesnych funkcji. W wystroju pomieszczeń i wnętrz obowiązkowe są płytki stara cegła na ścinach oraz zasłony sprawiające wrażenie ciężkich - koniecznie ze wzorem w kolorowe kwiatki. Białe cegły dekoracyjne świetnie oddaje klimat czasów zeszłej epoki. Aby uwypuklić efekt powinno się wyposażyć mieszkanie w wiele dodatków w stylu retro. Sprawdzać się będą tutaj różnego rodzaju detale symbolizujące dawnych lat. Na przykład żyrandole i ozdobne lampy, a także obrazy w starych ramach i kryształowe zastawy.


Istotny jest także Wybór odpowiednich staromodnych mebli.

Czy ten tekst pochłonął Cię zupełnie? Jeśli tak, to zobacz także odmienny polecany artykuł, który zawiera podobne interesujące informacje.

Pradawne meble w parze z tymi niepowtarzalnymi i osobliwymi dodatkami przeniosą nas do przeszłych czasów.

Tags: zasłony, Wybór, Dekoratorzy, detale