Najnowsze trendy w wyposażeniu wnętrz czyli wszystkie zalety obrazów

Posted on 19/06/2019 7:06am

Współczesne wzornictwo od pewnego czasu dostało kolejne możliwości, którymi są obrazy które się drukuje na płótnie. Przez użycie typowego płótna malarskiego, przystosowanego do tego, żeby można było na nim drukować, można uzyskać wprost niesamowite efekty. Tak przygotowany obraz zachowuje charakter prawdziwych obrazów, to znaczy przede wszystkim ma strukturę użytego materiału, przez co wygląda dużo ładniej niż papierowe reprodukcje.

obraz
Author: Irina
Source: http://www.flickr.com
Ogromną zaletą tego typu obrazów jest możliwość nadrukowania dowolnych motywów. Niezwykle często są to kopie największych dzieł malarskich, w pierwszej chwili wręcz wyglądające jak oryginały. Lecz nie ma też żadnych problemów, żeby przesłać jakieś własne zdjęcie, musi mieć ono tylko odpowiednią rozdzielczość i jakość. Jeżeli ktoś nie będzie miał pomysłu, to skorzystać może z tego, co oferują firmy zajmujące się wytwarzaniem tego typu obrazów. Z reguły mają one kilka tysięcy ciekawych propozycji, przeważnie będą też współpracować z internetowymi bankami zdjęć, w których do wyboru może ich być kilkaset tysięcy.

Typowy obraz na płótnie jest drukowany na wysokiej jakości tkaninach, przeważnie są to płótna zrobione w 100% z naturalnej bawełny, mające gramaturę minimum 340 gramów.

Hej, sprawdź to, jeżeli dotąd nie wiesz o tej atrakcyjnej stronie a upewnisz się, że jest ona dla Ciebie bardzo ciekawa.

Płótna takie posiadają strukturę która przypomina materiały używane w zwykłym malarstwie, przez co doskonale się prezentują, mając przy tym świetną jakość druku i trwałość. Płótna przygotowuje się przed etapem nakładania wzoru, charakteryzują się również wysoką wodoodpornością.Samo drukowanie odbywa się na profesjonalnych ploterach, które mogą dać druk mający bardzo wysoką rozdzielczość. Dzięki temu dokładnie będą one oddawać wszystkie szczegóły, a wygląd podkładu powoduje, że prezentują się bardzo realistycznie. W związku z tym że w całym procesie są przygotowywane obrazy, to ostatnim etapem będzie rozciągnięcie zadrukowanego materiału na przygotowaną wcześniej ramę z drewna. Ramy zrobione są z dobrze wysuszonego, ładnego drewna, przez co będą się one od razu nadawać do zawieszenia w pomieszczeniu.

Tags: obrazy, malarstwo, reprodukcje