Na co zwrócić uwagę dobierając farbę do drewna? Jaka powinna być? Jakie cechy musi mieć?

Posted on 12/10/2020 9:45am

Jak mówimy o farbie do drewna, to bardzo często spotkać się można z ich trzema typami, czyli farbami akrylowymi, alkidowymi i kredowymi. Te dwie pierwsze są najbardziej popularne, następny typ natomiast spotykany jest przeważnie tylko w specjalistycznych sklepach, a nie w marketach budowlanych.


bateria zlewozmywakowa
Author: Franke Polska
Source: Franke Polska
Drewno jest wszechstronnym materiałem, wykorzystuje się go do wyprodukowania elementów wykończenia oraz wyposażenia każdego domu. Możemy je bezpiecznie pomalować farbami akrylowymi, które nadają się do użycia w budynkach mieszkalnych. W tym wpisie właśnie skupimy się na farbach akrylowych, gdyż jak farba do drewna to na pewno tego rodzaju rozwiązanie zdaje się być najlepsze, doczytaj Jeger. Drewno, które odnajdziemy w mieszkaniach nie może być pomalowane preparatami olejnymi i ftalowymi.


dioda
Author: Le Pukka Concept Store
Source: Le Pukka Concept Store
To co prawda dosyć trwałe preparaty, jednak ich zapach będzie utrzymywał się w pomieszczeniu jeszcze przez bardzo długi czas. Co ważne akrylowa farba do drewna jest wodorozcieńczalna, nie ma przykrego zapachu, może być tak więc używana bezpiecznie na meblach, lamperii i boazerii. Bez kłopotu możemy ją wykorzystywać w pokojach dziecięcych, a także na różnego typu powierzchniach narażonych na powierzchniowe zadrapania. Dość dużą zaletą akrylowych emalii do drewna jest również duża przyczepność, która gwarantuje łatwość malowania ścian i pozostałych powierzchni.

Sprawdź również -


Tego rodzaju farba jednocześnie bardzo szybko schnie, jesteśmy w stanie więc powiedzieć, iż już po upływie godziny nasza powierzchnia jest już zupełnie sucha. Kolejną warstwę farby możemy nałożyć już pod 6 godzinach. Są różnorodne farby tego rodzaju, lecz zawsze najkorzystniej nabyć najlepszej jakości produkty. Jest to ważne w każdej sytuacji, również jak kupujemy inny typ, jak farba dekoracyjna.
farba (zobacz farba magnetyczna kolory)farba (sprawdź farba tablicowa na ścianę)

Tags: dzieci, farby, czas, farba, pomieszczenia