Meble idealne do salonu

Posted on 13/03/2019 3:43am

Salon, nazywany również pokojem dziennym, to punkt centralny w domu czy mieszkaniu. Zazwyczaj domownicy przebywają tam najdłużej w ciągu dnia. W pokoju dziennym znajdują się zróżnicowane elementy wystroju. Bardzo często obecnie w salonie umieszcza się telewizor, coraz częściej o dużych rozmiarach i z płaskim kineskopem. Ponadto także niejednokrotnie w takim pomieszczeniu można znaleźć sprzęt do odtwarzania muzyki lub na przykład pianino.


meblościanka
Author: Jeanne Michelle Smith
Source: http://www.flickr.com
Pokój dzienny jest pomieszczeniem służącym do odpoczynku, ale też do podejmowania zaproszonych osób. Stanowi więc w jakimś sensie wizytówkę mieszkania i jego mieszkańców. W salonie, tak samo jak we wszystkich pozostałych pomieszczeniach domu bardzo ważne są meble. Ważne jest nie tylko ich zastosowanie praktyczne, ale także walory estetyczne, czyli po prostu wygląd. Elementy umeblowania decydują o stylu wnętrza w ogromnym stopniu.

Meble wypoczynkowe

Pokój dzienny to miejsce, gdzie domownicy odpoczywają i przebywają przez część wolnego czasu. Do relaksu z kolei potrzebne będą odpowiednie części wyposażenia. Dobrze jest więc zainwestować w wygodne meble wypoczynkowe. To, by były jak najwygodniejsze jest bardzo ważne, niemal tak bardzo, jak znaczące jest odpowiednie łóżko. Dzięki tym elementom relaks odbywa się w jak najlepszych warunkach. Do takich mebli zaliczają się wszelkie kanapy i sofy oraz fotele, do nabycia. Aktualnie nierzadko kanapy kupuje się w komplecie z fotelami; wówczas są z tej samej tkaniny i pasują do siebie nawzajem. Niezwykle popularne są fotele bujane, najczęściej wiklinowe. Z tego materiału wykonane bywają też całe komplety mebli łącznie ze stolikami i krzesłami, które są dobre do wykorzystywania między innymi na werandzie czy balkonie, do nabycia tu.

Meblościanki

Jednym z elementów umeblowania pokoju dziennego, który do tej pory można spotkać w większości domów w Polsce są meblościanki. Jest to charakterystyczny zestaw mebli z jednego tworzywa zajmujący zazwyczaj całą ścianę w pokoju. Jest w nim duża szafa, kilka pomniejszych, barek oraz oszklona szafka. Nierzadko także w meblościance umieszcza się telewizor. Meblościanka stopniowo odchodzi już do lamusa jako pamiątka minionych dekad. Kojarzy się z brakiem stylu i swojego gustu mieszkańców.

Tags: telewizor, styl, salon, fotele, szafa, witryna, łóżko