Jakimi sposobami odpowiednio wykończyć ściany swojego domu czy mieszkania, ciekawe pomysły na ich udekorowanie.

Posted on 17/07/2017 9:33am

Ściany domów i mieszkań wykończyć można na różne sposoby. I wcale nie muszą one wyglądać jak każde inne wnętrze, ponieważ możliwości będzie naprawdę dużo, i przy odrobinie wysiłku i interesującym pomyśle można zrobić coś rzeczywiście ciekawego. Nawet pozostając przy klasycznych rozwiązaniach, to znaczy farbach i tapetach wnętrze może wyglądać ciekawie, a przecież będzie można dodatkowo zastosować mnóstwo rozmaitych możliwości.


kafle dekoracyjne
Author: Venturist
Source: http://www.flickr.com
Zamiast jednolitego koloru na całych ścianach można przykładowo pomalować je różnymi kolorami. Wiele firm wręcz nawet proponuje gotowe zestawy, zestawione w odpowiedni sposób, ale można oczywiście wybrać coś swojego. Inną opcją może być skorzystanie z propozycji jakiejś firmy sprzedających fototapety. Typowe tapety oferowane są w określonej ilości motywów i wzorów, ale w przypadku fototapet nie ma już żadnego ograniczenia, można na nich wydrukować w zasadzie wszystko, co się zechce. Łącznie ze swoją fotografią, którą można przesłać do wydruku, jeśli mieć ona będzie należytą jakość, to raczej nie będzie z tym żadnych problemów. Niezwykle interesującym uzupełnieniem klasycznych tapet czy malowania są najróżniejsze efekty specjalne. Można je osiągnąć różnymi sposobami, a dobrze wybrane potrafią naprawdę ciekawie uatrakcyjnić pomieszczenie. Z reguły montuje się je na wybraną część ściany, przykładowo przy kominku lub koło wejścia, ponieważ mają one podkreślać styl wnętrza, a nie stanowić podstawowego wykończenia. Wielu klientów będzie w tym celu wybierać na przykład różnego rodzaju kafelki artystyczne (zobacz: malowane kafelki artystyczne).


kafle ceramiczne
Author: Tom Woodward
Source: http://www.flickr.com
Mają one kształt klasycznych kafelków, ale z oryginalnymi, często przygotowanymi przez świetnych artystów motywami. Dobrze skomponowane przykładowo z kominkiem prezentują się naprawdę okazale. Ciekawie wyglądają w wielu wnętrzach również dekory ścienne - ceramiczne dekory ścienne, one również oferowane są w bardzo dużej ilości motywów i rodzajów. Można je nakleić dyskretnie w kilku miejscach czy też wykonać przy ich pomocy całą ścianę, pomysłów w tym względzie będzie naprawdę dużo.

Tags: dom, Wnętrza, wzory, ściana