Jakiego rodzaju wybierać fototapety do wnętrz? Na jakie kwestie zwracać uwagę? Co jest niezbędne podczas wyboru?

Posted on 12/10/2020 10:30am

Gdy planujemy wybrać fototapetę musimy pamiętać, iż jest parę składowych, które mają wpływ na najlepszy efekt. To na pewno wzór, pomysł i jakość. Propozycje takich tapet są naprawdę bogate i różnorodne, można zakupić wzory oryginalne, jakie pasują do każdego pomieszczenia.

aranżacja
Author: Dekoral
Source: Dekoral
W zależności od tego, jaki mamy gust, mogą to być kolaże przedstawiające najbardziej słynne okolice, czarno-białe zdjęcia czy grafiki. Fototapeta jest najlepszym pomysłem na każda ze ścian, możemy dzięki temu projektować ściany z wyobraźnią, pasją oraz wspomnieniami. Inspiracje w tej dziedzinie są mile widziane, a z pewnością bardzo inspirująca jest możliwość zrobienia fototapety z własnych fotografii i wbrew pozorom nie musimy mieć do tego wielkich zdjęć. Fachowcy podpowiadają, że wystarczające są fotografie wykonane aparatem, który ma powyżej dwunastu pikseli i najlepszą optykę - inspiracje na wystrój Z toni morskich opowieści.Co więcej, fachowcy umieją obrobić je tak, żeby nie było widać pojedynczych pikseli. Najlepsze firmy, które fachowo zajmują się wytwarzaniem takich tapet, umieją dopasować fototapetę odpowiednią do każdego wnętrza. Mogą także ocenić, czy konkretny rodzaj tapety będzie pasował. Tego typu firmy są w stanie pomóc wybrać kadr oraz rozmiar, jednocześnie mogą poradzić w zakresie innych rozwiązań. Na rynku odnajdziemy trzy najbardziej powszechne modele tapet, czyli foliowa, lateksowa i winylowa. Takie trzy rodzaje oznaczają inne podłoża. Najbardziej istotną różnicą jest cena, trwałość oraz zastosowanie. Dobrze wiedzieć, że fototapety drukowane są ekologicznymi farbami na różnorakich materiałach i to właściwie rodzaj podłoża, na jakim została wydrukowana tapeta różnicuje ich cenę oraz jakość.

stylowy salon
Author: Dekoria.pl
Source: Dekoria.pl
Możemy zakupić także fototapety foliowe. Jest to typ samoprzylepnej fototapety, która drukowana jest na tkaninie poliestrowej. To najbardziej tania i najbardziej popularna opcja oferowana wśród fototapet. Jakość tego typu fototapety jest zależna od wyboru folii oraz farby (sprawdź farby dekoracyjne do wnętrz) drukarskiej - odwiedź. Fototapetę tego rodzaju stosuje się do naklejania na powierzchnie gładkie. Najlepsze są do przyklejania na meblach, drzwiach (polecam ofertę Dierre) i szybach, lecz często jest wykorzystywana jako ozdoba ścian. Najbardziej właściwa jest do pokoi dziecięcych i młodzieżowych. Największym pozytywem jest łatwość w zdejmowaniu tego rodzaju fototapety, możemy więc ją łatwo zdjąć, by przykleić w inne miejsce.

Tags: meble, Wnętrza, wzór