Jaki rodzaj oświetlenia wybrać do łazienki?

Posted on 31/07/2020 8:04am

Rodzaj oświetlenia w łazience to mnóstwo możliwości aranżacyjnych. Stawiając na praktyczności tego typu oświetlenie, nie koniecznie musimy rezygnować z eleganckiego czy nietypowego wyglądu. Nie musimy także ograniczać się jedynie do górnego, głównego oświetlenia łazienki. Dostępne możliwości oświetlenia - na przykład punktowego, również rewelacyjnie sprawdzą się w łazience. Oświetlenie łazienkowe to również możliwość zamontowania kinkietów, bocznego oświetlenia, podświetlanego lustra czy nawet zaaranżowania oświetlenia podłogowego. Znany nam wszystkim jest z pewnością plafon do łazienki.

oświetlenie łazienkowe
Author: Bill Wilson
Source: http://www.flickr.com
Natomiast by uzyskać niepowtarzalne i przytulne wnętrze, nawet jeżeli łazienka jest mała, nie musimy się do niego ograniczać. Plafony do łazienki są najłatwiejszym rodzajem oświetlenia w tym pomieszczeniu ().

Zaintrygował Cię przedstawiany tekst? Jeżeli tak, to przeczytaj także uwagi z www (https://gustomania.pl/pl/c/sztucce-ambiton/261), gdyż one również dotyczą podobnej tematyki.

Światło łazienkowe, które jest przez nie emitowane, ma za zadanie uprościć zabiegi pielęgnacyjne i higieniczne. Ważnym miejscem w łazience jest przestrzeń przy lustrze i umywalce, wymagająca doświetlenia, szczególnie kiedy służy do wykonywania makijażu. Światło w łazience powinno także powiększać przestrzeń oraz sprawiać wrażenie higieny. Można to osiągnąć poprzez dobranie właściwego padania światła oraz jego koloru.Plafon do łazienki, to tylko jedno z wielu rozwiązań (plafony do łazienki). Kolejnym ze sposobów na uzyskanie ciekawego efektu w łazience jest montaż podwieszanego sufitu wraz z ledowym oświetleniem. Nie eliminuje to jednak zastosowania opraw natynkowych, jakimi są plafony do łazienki. Dla tych, którzy ubóstwiają czytać w łazience, stworzono rozwiązania zbliżone stylem oświetlenia do tych, jakie dają stylowe lampki nocne (lampy do domu). Musimy jednak pamiętać, iż jeśli chcemy oddać się lekturze w wannie, światło to nie powinno być skierowane w taki sposób, aby razić osobę znajdującą się w tym miejscu. Powinno być subtelne, ale jednocześnie na tyle skuteczne, aby podczas lektury nie męczyć wzroku.

Kiedy w łazience chcemy zafundować sobie chwilę relaksu w pachnącej wodzie, wówczas zdecydowanie przyda się światło bardziej nastrojowe. Osiągnąć je możemy poprzez taśmy LED bądź zastosowanie ściemniaczy Istnieje również możliwość oświetlenia światłowodowego. Te rodzaje światła świetnie pozwolą się wyciszyć, nawet po ciężkim dniu. Dal osób ceniących romantyzm, dodatkowym pomysłem na oświetlenie łazienki może być również światło świec lub wybór pływających lampek, wykonanych z tworzywa. Jak widać oświetlenie łazienki nie musi być nudne. Producenci oświetlenia oferują wiele ciekawych rozwiązań, spośród których każdy może wybrać coś dla siebie.

Tags: oświetlenie, światło, Oświetlenie łazienki