Jaki materiał jest od pewnego okresu czasu niezwykle modny np. w architekturze?

Posted on 03/03/2021 8:45am

W architekturze, podobnie jak w wielu różnych branżach, także panują pewne nurty. Aktualnie niezwykle popularne jest wykorzystywanie różnorodnych elementów szklanych.


Nie idzie wyłącznie o szyby czy drzwi tarasowe, lecz nawet całe elewacje.
szklane
Author: Philippe Put
Source: http://www.flickr.com


Panuje nawet opinia, że jakikolwiek nowo powstały dom musi mieć pewne szklane elementy. Dopiero wtedy uważa się go jako projekt, jaki podąża za wspołczesnymi nurtami. Analogicznie ta kwestia może wyglądać w wypadku projektów mebli. Już od dawna moglibyśmy kupić przykładowo stolik, którego blat jest w całości wykonany ze szkła. Bardzo ułatwia to jego zachowanie w porządku. Taki surowiec uznaje się za niezwykle delikatny, jednak jest przecież także szkło hartowane. Jest ono kilka razy bardziej wytrzymałe od szkła tradycyjnego oraz to z niego robi się np. okna w drapaczach chmur. Jednak z tego materiału nie robi się wyłącznie składników budowlanych czy motoryzacyjnych. W każdym mieszkaniu mamy przecież przeróżne przedmioty wykonane ze szkła. Są to półki czy też szklanki.


Ponadto większość żyrandoli stworzonych jest do pewnego stopnia ze szkła. Także niektóre kabiny prysznicowe czy balustrady (zobacz również balustrady nierdzewne) w klatkach schodowych również są szklane. Taki materiał nadaje stworzonym za jego pomocą produktom niezwykle atrakcyjnego oraz nowoczesnego wyglądu. Poza tym szkło można poddawać procesowi utylizacji, dzięki czemu może zostać znowu wykorzystane do różnorodnych celów.


W znacznym stopniu ogranicza to minusy związane ze stosunkowo niewielką trwałością takiego suroWCa. A to w dzisiejszych czasach ma duże znaczenie dla wielu ludzi.

Tags: stolik, rzeczy, WC, domu