Jak ważne są w życiu drobnostki i niedoskonałości? Naprawdę ważne, chociaż staramy się lub nie chcemy ich widzieć

Posted on 07/09/2020 8:00am

Szczegół robi różnicę, podobnie jak niedoskonałość stwarza coś odkrywczego. To prawda, iż czasami drobnostka potrafi odmienić spojrzenie na pewną sprawę, a brak doskonałości dopiero odkrywa przed nami realne możliwości, takich, jakich nigdy nie widzieliśmy. Których nigdy byśmy nie dostrzegli, gdyż byliśmy zaślepieni dążeniem do jak najwyższej perfekcji. Wiedzą o tym perfekcjoniści, oni zawsze wszystko muszą mieć na swoim miejscu, nic nie może wymknąć się spod kontroli. A gdyby tak „zaszaleć”?
ulice miasta
Author: Mario Mancuso
Source: http://www.flickr.com
„Zaszaleć” w takim wypadku oznacza istotnie niewiele, dla osoby, której daleko do filozofii perfekcjonizmu i ładu, jako coś ważnego. Jakby bowiem osoba, która o każdej sprawie myśli i wszystko musi mieć w najlepszym porządku zaczęła troszkę mniej zabiegać o swój tryb działania, to dla osoby z zewnątrz ta odmiana byłaby być niezauważalna. A dla samej zainteresowanej, albo jej otoczenia, które zna jej perfekcyjne funkcjonowanie? To byłoby coś.Odkładając jednakowoż na bok tego typu dywagacje preferowałbym wrócić do pierwszej myśli: drobnostka i brak doskonałości, to cudowny materiał na ciekawe życie pod wieloma kątami. Odnajdźmy prosty przykład.

Jeżeli do tej pory nie możesz odnaleźć nic fajnego, to sprawdź pod tym linkiem, tutaj z pewnością odnajdziesz to, co okaże się dla Ciebie teraz użyteczne.

Jeśli zawsze będzie się czepiali szczegółów nigdy nie będziemy usatysfakcjonowani, ponieważ zawsze, ale to zawsze coś nam nie będzie odpowiadało. Rzadko bowiem tego typu osoby są chętne powiedzieć: ”tak, jest naprawdę dobrze”, zawsze jednakże coś wynajdą. Podobnie z niedoskonałościami. Dlaczego osoby perfekcyjne często nie są w związkach? Ponieważ poszukują kogoś perfekcyjnego, szukają kogoś kto nie istnieje, kogo nigdy nie znajdą. A gdyby tak spuścić z tonu i wybrać osobę ze wszystkimi jej wadami i niedoskonałościami?

Może stałoby się to trudne, ale z biegiem czasu, kto wie? Może ten stan byłby zwyczajny, a my umielibyśmy to przyjąć do wiadomości. Identycznie jakbyśmy sobie odpuścili perfekcyjny wystrój mieszkania. Na przykład zakupilibyśmy wspaniałą fototapetę uliczki, ale nie możemy się nią nacieszyć, bo za każdym razem nam się zdaje, iż jest niedokładnie powieszona, to nie za prosto, to nie tak jak należy i za każdym razem ją poprawiamy. Zamiast tych praktyk, połóżmy się wygodnie na łóżku i radujmy się tym widokiem, nie zastanawiajmy się nad tym, że musimy coś zmieniać, coś robić, spokojnie, nic się nie wydarzy. Nie dopuszczajmy nawet tych myśli. Świetne propozycje takich fototapet znajdziemy na .

Tags: materiał, wystrój mieszkania