Jak urządzać małą kuchnie? Czy istnieje na to najbardziej właściwy sposób? Czy zwyczajne meble będą pasować?

Posted on 04/09/2017 7:46am

Polskie mieszkania w budynkach wielorodzinnych dość często mają niezbyt duże kuchnie. Są takie, które mają jedynie 4 metry kwadratowe. Najczęściej jednakowoż ich wielkość waha się od 6 do 9 metrów. W tego rodzaju kuchniach na pewno musimy zastosować meble na wymiar. Dzięki temu jesteśmy w stanie funkcjonalnie gospodarować każdą nawet bardzo małą przestrzeń.


henry emile
W takich meblach należy umieścić płytę oraz piekarnik, wąski zlew i jeżeli nie można inaczej to również małą lodówkę pod blatem. Okap także powinien być niezbyt duży, najbardziej podszafkowy. Jeżeli jest mało miejsca na zabudowę to zamiast dwóch rzędów górnych półek można zrobić trzy, aż pod sam sufit. W małej kuchni możemy umieścić też mały blat instalowany na ścianie, jaki będzie pełnił rolę składanego stołu. W przestrzeni pomiędzy szafkami warto umieścić reling, na jakim będą wisieć akcesoria kuchenne.

Jak w kuchni jest okno to dajemy tam zazdrostkę lub roletę, bo bardziej przestrzenne okienne dekoracje będą jedynie przytłaczać nieduże pomieszczenie. By było bardziej przytulnie warto zadbać o dodatki takiego rodzaju jak: chodnik, podkładki i rękawice kuchenne. W każdej kuchni, małej czy dużej, muszą mieć miejsce interesujące akcesoria. Potrzebne, ale prezentujące się jednocześnie bardzo atrakcyjnie. Na rynku znajdziemy kilka interesujących produktów, jak Hario Dripper, czyli bardzo pomocny zestaw do zaparzania pysznej kawy - zestawy do kawy i herbaty HARIO. Na uwagę zasługuje również Henry Emile, czyli markowe akcesoria do kuchni.


To sprawia, że każda kuchnia jest jeszcze bardziej atrakcyjna. Tak możemy urządzić każdy rodzaj kuchni, szczególnie zaś w niedużej kuchni tego rodzaju elementy sprawdzają się idealnie. Stąd że ciężko na małym metrażu wyeksponować coś charakterystycznego, bo nie znajdujemy na to miejsca, natomiast te akcesoria doskonale tworzą klimat wnętrza. Identycznie, w małej kuchni nie zapominać należy o właściwym oświetleniu. Jeśli robimy coś wieczorami to oczywiście potrzebne jest górne światło, zaś w pozostałych sytuacjach korzystnie zdecydować się na klimatyczne, punktowe światło. Czas spędzony w tego typu kuchni będzie miłym przeżyciem.

Tags: kawa, akcesoria, okap