Jak stworzyć w naszym pokoju przyjemny kącik do czytania?

Posted on 22/06/2018 12:08am

Każdy człowiek ma czasem taki dzień, gdy potrzebuje odprężyć i porozmyślać nad wszystkim – najlepiej z kubkiem herbaty i ciekawą książką w ręce.
Jednak w naszym mieszkaniu zwykle brakuje takiego miejsca, w którym moglibyśmy się odprężyć właśnie w taki sposób. W jaki sposób stworzyć nasz własny kącik do czytania?


Szklanki z grawerem
Author: Amanda Siska
Source: http://www.flickr.com


Najistotniejszy przedmiot to niebanalny fotel, na którym będziemy mogli się komfortowo ułożyć i który będziegłównym meblem w pokoju - designerskie lampy podłogowe. Można go także ozdobić licznymi poduszkami w różnych kolorach, aby nadać mu jeszcze bardziej przytulny charakter. Kolejny ważny aspekt naszego kącika do czytania to dobra lampa, która zatroszczy się o właściwe oświetlenie. Dzięki temu nasz wzrok nie będzie się tak szybko męczyć, a pomieszczenie otrzyma przytulniejszy charakter. Idealnym wyborem do kącika do relaksu będą designerskie lampy podłogowe – nadadzą one wnętrzu dekoracyjny charakter. Tego rodzaju oświetlenie oczywiście nie wystarczy do oświetlenia całego pokoju. Potrzebujemy więc drugą lampę, najlepiej wiszącą, która uzupełni światło tworzone przez designerskie lampy podłogowe, skutecznie doświetlając wnętrze.


Interesującym pomysłem jest też zainwestowanie we właściwy stoliczek, na którym będziemy mogli postawić filiżankę z kawą lub przeczytaną książkę. Opłaca się zadbać o to, by stolik i fotel pasowały do całej aranżacji naszego wnętrza.
Wtedy otrzyma ono spójny wygląd, który z powodzeniem zachwyci zarówno naszych domowników, jak i gości. A my zyskamy przytulne miejsce, dzięki któremu czytanie książki przejdzie na całkiem inny wymiar - http://www.mellowform.com/pl/c/Kuchnie/104.

Tags: lampy, Sufit, książki, lampa