Jak odświeżyć mieszkanie, by było w nim więcej przestrzeni?

Posted on 21/01/2021 7:37am

Każde mieszkanie zasługuje na uwagę, każde także można poprawić. Takie słowa można usłyszeć od wielu projektantów wnętrz, niektórym więc mogą wydawać się wyświechtaną formułką, ale naprawdę się sprawdzają. Każde mieszkanie ma potencjał, by odmienić je tak, by sprawiało lepsze wrażenie. Czasami nie potrzeba wielkich starań, bo tak naprawdę wystarczą proste zabiegi. Szczególnie odnosi się to do sytuacji, jak pragniemy optycznie powiększyć mieszkanie. Trzeba bowiem przyznać, że nasze mieszkania często “nie grzeszą” nadmiarem przestrzeni, wydają się zbyt zagracone różnymi przedmiotami - od mebli po niepotrzebne, kurzące się tylko dodatki. Tymczasem jest prosty sposób, by to zmienić.


dziecko z babcią przy stoliku
Author: steve freeman
Source: http://www.flickr.com
Przede wszystkim zacznijmy od tego, że tam, gdzie nie jest to niezbędne, zrezygnujmy z firanek i zasłon w oknach. Od razu poczujemy zmianę - do mieszkania zacznie wpadać więcej światła. Ale to nie wszystko. Sprawdźmy jakie przedmioty znajdują się w takim pomieszczeniu i zróbmy małą rewolucję - usuńmy te, które do niczego się nie przydają. To prawda, że czasami ciężko rozstać się z niektórymi przedmiotami, ale jak chcemy efekty, to musimy zapomnieć o sentymentach.

Gdy już to zrobimy, zabierzmy się za ściany. Przemalujmy je na biało, dzięki czemu pokój się powiększy, między innymi z tego powodu, że niewidoczne staną się połączenia między sufitem a ścianami. Kiedy już to zrobimy, łatwiej nam będzie planować rozmieszczenie poszczególnych mebli, większych jak kredens, czy mniejszych, ale qwurjndsnvms i w danym okresie niezbędnych w stylu stoliczek dla dziecka (więcej na ten temat).


Sztuką jest rozmieścić je tak, by spełniały swoją funkcję, lecz po przeprowadzonej aranżacyjnej rewolucji jest to o wiele łatwiejsze. Dostrzegamy więcej możliwości, doceniamy przestrzeń, więc dobieramy rzeczy z umiarem. Dobieramy je tam, gdzie są przydatne, do przedpokoju stojaki na parasole, do pokoju elegancka i stylowa półka na książki, a do kuchni piękny stół, przy którym z całą rodziną możemy spędzać czas. Jednocześnie unikamy mebli i dodatków zupełnie niepotrzebnych, takich, które tylko zajmują miejsce i sprawiają, że dane pomieszczenie wydaje się bardziej “ciężkie”.

Tags: mieszkanie, kredens, stół