Jak bezpiecznie przechowywać różnego typu klucze?

Posted on 04/05/2020 7:55am

Ludzie niezwykle często mają wiele różnorodnego rodzaju kluczy. Mogłyby bywać one wykorzystywane do otwarcia lub zamykania domu, domku na działce, motocykli lub jakichś składzików na niewykorzystywane przez pewien okres przedmioty.


Poza tym załóżmy, że jeżeli w danej rodzinie przynajmniej parę osób używa jednego pojazdu, to bardzo blisko jest do okoliczności, gdy nikt nie będzie pamiętał, kto w konkretnym czasie te kluczyki do auta posiada.
kupony rabatowe
Author: Carol Pyles
Source: http://www.flickr.com


I dlatego też w tego typu sytuacjach niezwykle użyteczny jest pojemnik na klucze. Jest to np. stalowe opakowanie, które może być zamykane na kluczyk oraz może mieć możliwość zabezpieczenia plombą. Wtedy do pewnego stopnia podnosi to poziom bezpieczeństwa kluczy. Po otwarciu takiego pojemnika widocznych jest np. 20 haczyków, na których mogą zawisnąć klucze (zobacz fajny pomysł na breloczki do kluczy z grawerem) do różnych pomieszczeń czy samochodów. Jest to najlepsze wyjście dla osób, które mają czasem jakieś drobne problemy z koncentracją. Wystarczy w tym czasie tylko, żeby wyuczyć się nawyku chowania kluczyka do skrzynki, a wtedy poziom bezpieczeństwa na pewno wzrośnie.


Doceniają to szczególnie pracownicy służb mundurowych, dla których tworzy się profesjonalne wersje takich pojemników na klucze.

Przedstawiany materiał jest bardzo interesujący, ale bez wahania przeczytaj też ten opublikowany tu w innym serwisie post - on również jest godny uwagi.

Mogą być one wyprodukowane z bardzo trwałego metalu, a obecny tam system plombownicy jest zabezpieczony przed podważaniem czy też przecinaniem. wymiary zewnętrzne takiego pojemnika to przykładowo 75x70x195 mm.
Są również wersje wyprodukowane z tworzyw sztucznych. Mają one specjalną wkładkę, przy pomocy której można by tego typu pojemnik na klucze ukryć choćby za sejfem.

Tags: rzeczy, klucz, wnętrz, wymiar