Fototapety znów się cieszą popularnością czyli jak wybrać właściwy motyw i podkład do swoich wymagań.

Posted on 21/06/2018 5:09pm

Fototapety są jedną z wielu rzeczy, które odmieniły ogromnie polepszyły możliwości dekorowania ścian naszych domów i mieszkań. Popularne są od dawna, lecz przez długi czas były one dość drogie ze wględu na sposób ich wytwarzania. Ostatnie lata przyniosły sporo zmian w tym temacie, przede wszystkim z powodu możliwości kupienia niedrogich, a przy tym świetnych jakościowo urządzeń do drukowania, przez co usługami tego typu mogły się zająć nawet niewielkie firmy.

londyn widok
Source: pixabay
Przyczyniło się to równocześnie do znacznej obniżki cen, przez co dzisiaj fototapety Londyn dostępne będą praktycznie dla każdego. Największym plusem fototapet jest to, że wydrukować się na nich da w zasadzie wszystko co się chce. Bardzo popularne są na przykład różnego rodzaju zdjęcia zwierząt, krajobrazów czy budynków, ale sporo ludzi kupuje również klasyczne wzory i motywy, spotykane na klasycznych tapetach, lecz dostosowane kolorystycznie do swoich oczekiwań przykłady: . Nie ma również problemu, aby wydrukować swoje własne zdjęcie, jeśli będzie miało ono właściwą jakość, to wystarczy go tylko przesłać podczas składania zamówienia. Fototapety do sypialni wykonuje się na takich samych podkładach, jak klasyczne tapety. Najtańsze podkłady wykonane są z odpowiedniego papieru, są one niezwykle chętnie wybierane przez klientów ale mają pewne wady.fototapeta w sypialni
Source: pixabay
Przede wszystkim są mało wytrzymałe na działanie wilgoci, więc nie powinno się ich stosować w pomieszczeniach, w jakich wilgoć a lub co gorsza woda mogą się pojawić. Salon albo przedpokój to dla nich odpowiednie miejsce, ale łazienka i kuchnia już nie zawsze. Oprócz tego będą wymagać właściwego przygotowania powierzchni przed położeniem, ponieważ widać pod nimi wszystkie nierówności. Wady takiej nie posiadają podkłady z lateksowe podkłady, posiadające na swojej powierzchni dodatkową warstwę. Przez to dużo lepiej maskują nierówności, a także obraz jest na nich dużo bardziej wyraźny. Chyba najlepszymi podkładami są wykonane z winylu, materiał ten ma niezwykłą wytrzymałość i trwałość, więc takie tapety bardzo dobrze się będą nadawać w takie miejsca, gdzie będzie szansa na uszkodzenie czy zalanie.

Tags: mieszkanie, dekoracje, tapety, Druk, winyl