Fototapety, czyli jak upiększyć domowe wnętrza

Posted on 11/09/2018 7:24am

Krajobraz Nowego Jorku w pokoju gościnnym, oceaniczny świat w łazience, a może gwieździste niebo w sypialni? Dzisiaj możesz uzyskać w pomieszczeniach swojego domu dokładnie taką atmosferę, jaka Ci się zamarzy. Wszystko to dzięki łatwym w montażu i bezproblemowym w użytkowaniu fototapetom.Gdy projektujemy mieszkanie, zamierzamy otrzymać efekt harmonijny wizualnie, zgodny z aktualnymi trendami oraz niebanalny.

salon
Author: Wicker Paradise
Source: http://www.flickr.com
Nierzadko kłopotliwe są kwestie dotyczące dodatków. Co zrobić z nie zabudowaną meblami ścianą, żeby prezentowała się wyjątkowo? Obraz zasłoni jedynie jej część, półki z bibelotami są trudne do utrzymania w czystości, a dekoracyjny kamień ( KLIK) to rozwiązanie dość drogie i nie do końca załatwiające sprawę, ponieważ przecież na tle takiej dekoracyjnej ściany również dobrze by było coś umieścić. Idealnym wyjściem są fototapety ścienne, dostępne obecnie na rynku w tak rozmaitych deseniach oraz odcieniach, iż każdy z pewnością wybierze coś dla siebie. Dziś znajdziemy w sklepach fototapety produkowane w rozmaitych technologiach: jedne mogą mieć ciekawą fakturę, inne dają efekt 3D obrazu. Oprócz popularnych fototapet do sypialni, czy do pokoju dziecka, można nabyć również wersje, dedykowane do łazienki i kuchni, wytrzymałe na dużą wilgotność powietrza.Fototapety ścienne to niezawodny sposób, żeby w krótkim czasie i przy niewielkiej cenie, odświeżyć wystrój mieszkania, nadać mu niebanalnego charakteru - przekonaj się: .fototapeta do pokoju dziecka
Author: Daniel Oines
Source: http://www.flickr.com
W pokoju dziecka doskonale sprawdzą się motywy z bajek, w pokoju dziennym dobrze wyglądać będą fototapety z motywami roślinnymi albo miejskimi, a w kuchni możemy wybrać soczyste owoce, których widok z pewnością poprawi apetyt wszystkich domowników. Decydując się na fototapetę, nie zapominajmy, że pozostałe ściany w pokoju powinny być jednokolorowe, dopasowane kolorystycznie do fototapety i że należy wystrzegać się nadmiaru wzorzystych dodatków, by nie uzyskać efektu pstrokacizny. Jeżeli chcemy zastosować w danym pomieszczeniu fototapetę, ale mamy wątpliwości, jaki wzór wybrać i jak dopasować go do reszty wnętrza, dobrze jest skorzystać z pomocy fachowców lub przynajmniej podejrzeć w internecie przykładowe realizacje – dzięki temu będziemy mieć świadomość, czym się kierować i jak otrzymać zachwycający efekt we własnym mieszkaniu.

Tags: dekoracja, dom, mieszkanie, aranżacja, dodatki