Dobór odpowiedniego siedziska ma dla nas duże znaczenie

Posted on 18/08/2017 8:40am

Natura nie przygotował naszych ciał do tak długiego przebywania w pozycji siedzącej. Wbrew temu, co nam się wydaje, gdy siedzimy jest to sytuacja przy której nasz kręgosłup, mięśnie wiązadeł świadczą niezwykle ciężką robotę, do jakiej nie zostały przystosowane.


Dlatego właśnie trzeba z głową wybrać siedzisko takie, z jakiego chętnie będziemy korzystali.


Najnowsza kolekcja mebli Charlotte
Author: HF Helvetia Furniture
Source: HF Helvetia Furniture
Niezwykle funkcjonalnym i chętnie kupowanym siedziskiem są pufy. W salonach z meblami są one eksponowane osobno ale także w kompletach z sofami. Oprócz puf tradycyjnych, tych stylowych z twardym podłożem, coraz chętniej kupujemy odmienne. Worki sako okazują się być coraz popularniejsze zarówno przez starszych, jak i nastolatków. Znakomicie nadają się nie tylko do salonu, lecz także do pokoju nastolatka. należy się jednak mocno zastanowić, jaki worek sako zakupić. Te najpopularniejsze są z eko-skóry. Wybór takiego materiału posiada swoje głównie praktyczne ujęcie. Skóra eko jest łatwa w utrzymaniu i wytrzymała. Nie wymaga wielu zabiegów pielęgnacyjnych i konserwacji. Pufę obłożoną eko skórą należy tylko co jakiś czas wytrzeć szmatką. Minusem takiego obicia jest, że latem ciało będzie się do pufy kleić. Wiadomą sprawą jest też to, że za nieco wyższą cenę mamy szansę tego typu pufę obić prawdziwą skórą. Pufy skórzane są na pewno znacznie milsze w dotyku, na nieszczęście potrzebują systematycznego czyszczenia i konserwacji, zobacz również pufy.
Oprócz surowca z jakiego zrobione jest obicie, ważny jest też Rozmiar pufy. Można zakupić zarówno takie dobrane dla kilkuletniego dzieciaka, jak i dla dorosłego człowieka - źródło. Wszystko zwyczajnie zależy od naszych wymagań i zasobności własnego portfela.

Tags: kanapa, komplet, zestaw, Wybór, Rozmiar