Dekoracje na Boże Narodzenie – co wybrać tym razem?

Posted on 19/10/2020 8:20am

Każdego roku Polacy obchodzą dwa znaczące święta: Boże Narodzenie oraz Wielkanoc. Z punktu widzenia wyznawanej religii to właśnie Wielkanoc powinna mieć dla nas największe znaczenie. W praktyce jednak ogromna część z nas przywiązuje ogromną wagę do Bożego Narodzenia. Te niezwykle rodzinne święta mają zaskakująco rozbudowaną oprawę. W ich trakcie nie może brakować najróżniejszych ozdób świątecznych.
Ozdoby świąteczne z okazji Świąt Bożego Narodzenia mogą być bardzo różne. Tą największą jest z całą pewnością choinka, którą w tym magicznym okresie przystraja w domach zdecydowana większość z nas. Na choince wieszamy bombki (zobacz również - bombki styropianowe decoupage) w różnych kolorach, cukierki, łańcuchy, zakładamy światełka mieniące się kolorami tęczy. Bardzo duża grupa osób – szczególnie tych, którzy mają dzieci – decyduje się na wykonanie ozdób świątecznych własnoręcznie - sprawdź wyprzedaże w Pinakoteka Home. Do ich zrobienia używa się bibułę, papier kolorowy, wydmuszki jaj, nieprasowaną słomę. Przy pomocy własnych rąk można wyczarować najprawdziwsze cuda, która sprawią, że choinka (sprawdź koniecznie - bombki plastikowe do decoupage) będzie postrzegana przez nas jako jeszcze bardziej niesamowita.
ozdoby świąteczne
Author: Dekoria.pl
Source: Dekoria.pl


Ozdoby świąteczne z okazji Świąt Bożego Narodzenia to jednak nie tylko choinka. W naszych domach ustawiamy przeróżne stroki, które przygotowujemy z żywych gałązek świerkowych czy jodłowych. Mocujemy w nich świeczkę, szyszki, bardzo często także bombki. Rewelacyjnym dodatkiem są laski cynamonu, które sprawią, że stroik będzie również przepięknie pachniał. Chcąc postawić na ciekawą, a równocześnie naturalną ozdobę, można zdecydować się na pomarańcze i goździki. Goździki wbijamy w owoc, tak aby stworzyły ciekawy wzór.
Goździki w połączeniu z pomarańczą to naprawdę bajeczny zapach, który każdy z nas pragnąłby mieć w swoim domu. Osoby, które są posiadaczami domów piętrowych nie zapominają również o ozdobieniu balustrady schodów. Rewelacyjnie sprawdzają się w tym wypadku girlandy oraz światełka – dokładnie te same, które wieszamy na choince. Do tego można dodać bombki, bez których Boże Narodzenie po prostu nie może się obejść. Ozdoby świąteczne, roznoszące cudowny zapach wypieki, bliscy – wszystko to sprawia, że to właśnie Święta Bożego Narodzenia nabierają dla nas tak wielkiego znaczenia i traktowane są jako wydarzenie naprawdę podniosłe.

Tags: domy, Boże Narodzenie, świeczki