Co należy wiedzieć o niedużych domkach? Kilka dobrych patentów

Posted on 13/04/2019 8:54am

Zauważyłem, iż małe domki są w ciągu ostatnich lat mocno na czasie. Być może z tego powodu, że w końcu jest kryzys gospodarczy, więc nawet jeśli Polacy decydują się na dom, to generalnie rezygnują z większych przestrzeni. Myślę, iż w sumie to ma dużo sensu.


W szczególności, że mały dom i tak gwarantuje naszą satysfakcję, świetne warunki do szczęśliwego życia. Sam mam nieduży domek i nie narzekam. Chociaż oczywiście na poważnie zastanawiam się nad tym, aby choćby zbudować za kilka lat trochę większy dom - mam większą działkę, więc nie stanowi to kłopotu. Dobrze, ale to w końcu artykuł odnośnie małych domków - parterowych...

przykład domy w stylu angielskim
Author: Matty Ring
Source: http://www.flickr.com
Na samym początku istotne jest to by wybrać odpowiednie projekty małych domów jednorodzinnych - świetnie pamiętam, że akurat w naszym przypadku był olbrzymi kłopot z tym by odnaleźć porozumienie. Czyli ja, żona oraz synowie, zdecydowanie mieliśmy zgoła odmienne spojrzenie na projekt. Jednakże wreszcie w jakiś sposób znaleźliśmy porozumienie - i całe szczęście, bo zasadniczo mocno zależało mi na terminach. Uważałem, że nie ma większego sensu nadal wynajmować drogie mieszkanie, bo to niemały koszt.

Jestem także oszczędną osobą - tzn. może nie jestem "typowym" poznaniakiem, lecz prawda jest taka, że jeżeli mam okazję nieco zaoszczędzić, to z jakiej racji nie miałbym korzystać z interesujących alternatyw? Czyli najzwyczajniej w świecie projekt domu zakupiłem nie w krakowskim biurze architektonicznym, ale w Sieci. Bez większego trudu można trafić na te projekty domów parterowych, które pod każdym względem są w porządku. Może nie jestem jakoś wybredny, lecz znam się nieco na projektach architektonicznych.

Podjąłem się bardzo sprytnej sztuczki. Zrobiłem tak, że moje niewielkie mieszkanie może się wydawać większe. Zainstalowałem tam sporo szklanych elementów, które przecież optycznie powiększą niemal każdą przestrzeń. Efekt jest prawdziwie zapierający dech. Zaś tu przykłady elementów, które mi w całym przedsięwzięciu pomogły - myglass.eu/produkty/szklo-do-aranzacji-wnetrz/szklo-hartowane/.

Myślę, że zbyt często uważamy, iż skoro nie stać nas na większy dom, automatycznie musimy czekać trochę na lepsze czasy. Sądzę, że takie myślenie jest chybione - w końcu niewielki domek jest dużo tańszy, a nie ma sensu żyć niejako ponad stan. Czyli akurat w owym tekście dowiedziałeś się nieco odnośnie projektów.

Prezentowany artykuł ukazuje bardzo zajmujące sprawy - jeśli chcesz poznać podobny materiał, sprawdź bez wahania to omówienie.

Jednak to jeszcze nie koniec - zaręczam, iż każdego dnia będę umieszczał ciekawe porady na temat małych domów.

Tags: Polacy, kryzys gospodarczy, żona, rodziny, warunki