Błędy przy urządzaniu łazienki - jakie najczęściej popełniamy?

Posted on 24/10/2020 7:35am

Nie ważne czy w małym czy w dużym pomieszczeniu, aranżacja łazienki zawsze stanowi kłopot. Wybór asortymentu na rynku jest tak duży, że łatwo zagracić zbędnymi sprzętami nawet sporą. Jakich błędów w aranżacji lepiej unikać, by z łazienki korzystać swobodnie i z przyjemnością?

umywalka
Source: pixabay.com
Szafka z umywalką to świetny sposób na zagospodarowanie miejsca pod umywalką, a tym samym zdobycie przestrzeni do przechowywania na detergenty czy inne przedmioty konieczne w domu, które mogą być schowane i nie szpecić wnętrza. Zestawy mebli łazienkowych powinny być dopasowane do płytek i harmonijnie z nimi współgrać. Jeżeli kafelki są w intensywnym kolorze lub wzorzyste, lepiej postawić na stonowaną kolorystykę, aby pomieszczenie nie było krzykliwe - odkryj więcej tutaj. W niedużych łazienkach, znakomicie sprawdzą się kolory chłodne i błyszczące kafle, odbijające światło. W ten sposób zyskamy optyczne powiększenie wnętrza. Natomiast ciepłe kolory, matowe wzory, mogą spowodować, że pomieszczenie jeszcze się skurczy.łazienka
Author: brett jordan
Source: http://www.flickr.com
Rozmieszczenie rzeczy w łazience jest bardzo ważne. W przypadku różnego typu sprzętów, powinniśmy brać pod uwagę, iż mogą ulec zniszczeniu na skutek wilgoci. Jeżeli nie uwzględnimy tego na etapie projektu, może się później okazać, że żeby dostać się do zepsutej części pralki, rozbudowy będzie wymagała na przykład szafka z umywalką. Zestawy mebli łazienkowych muszą zawierać odpowiednią do potrzeb ilość szafek oraz półek na kosmetyki, ręczniki oraz sprzęt przechowywany w łazience. Podłoga w łazience powinna być antypoślizgowa, ponieważ nawet najpiękniejsze płytki o dużej śliskości nie wynagrodzą stłuczeń i kontuzji, które poniesiemy, gdy staniemy na ich mokrej powierzchni. Półki i szafki powinny gwarantować swobodne ruchy i otwieranie, oferując miejsce do poruszania się.

Zajmują Cię różnego typu specjalistyczne artykuły? Zatem kliknij tutaj purmo wrocław i przeglądaj nasze następne newsy na ten temat. Mamy nadzieję na Twoją recenzję.

W innym przypadku mogą również będą w znacznym stopniu ograniczać wygodę. Montowanie dzielonych luster, oświetlanych z góry sprawia, że człowiek nie może się swobodnie przeglądać, a obraz nie będzie wystarczająco ostry. Dlatego w łazienkach lepiej sprawdzą się tafle lustrzane jednolite, oświetlane obu stron, które pozwalają swobodnie się przeglądnąć, wykonać makijaż lub uczesać. Niewłaściwe światło w łazience może sprawiać, że wykonywany przy nich make-up będzie zbyt wyrazisty, ponieważ nieodpowiednie oświetlenie przekłamuje przeczyste natężenie koloru kosmetyków. Barwa oświetlenia przy lustrze powinna być zbliżona do naturalnego odcienia.

Tags: kafelki, barwy, aranżacja, półka